Ojcze Nasz za UmarłychOjcze nasz, któryś jest w niebie.....

Proszę Cię przebacz duszom czyśćcowym, że Cię nie kochały,
że Tobie Ojcu Najmilszemu nie oddawały czci należnej,
ale wydalały Cię z serc swoich, w których pragnąłeś mieszkać....
Na przebłaganie za ich przestępstwa ofiaruję Ci miłość i cześć,
jaką Syn Twój Najmilszy oddawał Tobie na ziemi i obfite zadośćuczynienie, którym długi ich wypłacił.

Święć się Imię Twoje.....

Błagam Cię Najlitościwszy Ojcze przebacz duszom zmarłym,
że nie czciły Świętego Imienia Twego,
że rzadko wzywały go z nabożeństwem, a często bez poszanowania, że życiem oziębłym stały się niegodnymi imienia chrześcijańskiego.
Na zadośćuczynienie za te grzechy, ofiaruję Ci najświętsze życie Syna Twego, który wszystkimi sprawami uwielbił doskonałe Imię Twe na ziemi.

Przyjdź Królestwo Twoje...

Błagam Cię Najłaskawszy Ojcze, przebacz duszom zmarłym,
że nie pragnęły, nie szukały Ciebie i Królestwa Twego,
w którym jest tylko prawdziwy pokój i chwała wieczna.
Na wynagrodzenie za ich niedbalstwo w spełnianiu dobrych uczynków, ofiaruje Ci nieskończoną miłość Twego Jezusa, w której On pragnął uczynić nas wszystkich współdziedzicami Królestwa Swego.

Bądź Wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi...

Błagam Cię Najłaskawszy Ojcze, przebacz duszom zmarłym,
że nie kochając woli Twojej, często przenosiły nad nią własną wolę swoją. Na wynagrodzenie za ich przewinienia, ofiaruje Ci doskonałe zjednoczenie Serca Jezusa z najświętszą wolą Twoją i uległość Syna Twego, który był Ci posłuszny aż do śmierci krzyżowej.

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj.....

Błagam Cię Najłaskawszy Ojcze, przebacz duszom zmarłym,
że nie przyjmowały Najświętszego Sakramentu Ciała i Krwi Chrystusowej z gorącym pragnieniem, nabożeństwem i miłością,
jak były powinny. Że wiele z nich niegodnie, rzadko, albo nigdy nie używały tego Anielskiego Pokarmu. Na wynagrodzenie za ich oziębłość i niedbalstwo ofiaruję Ci nieskończoną Świętość Syna twego Najmilszego, gorące pragnienie miłości, z jaką ustanowił nam ten skarb łaski i pociechy.

Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom...

Błagam Cię Najłaskawszy Ojcze, odpuść duszom zmarłym ciężkie grzech, które popełniły. Mianowicie, nie kochając nieprzyjaciół swoich, nie odpuszczając im krzywd doznanych. Na wynagrodzenie za te grzechy ofiaruje Ci nieskończoną miłość Serca Jezusa, kiedy się modlił na krzyżu za swych nieprzyjaciół.

I nie wódź nas na pokuszenie...

Błagam Cię Najłaskawszy Ojcze, odpuść duszom zmarłym,
że się nie opierały występkom i namiętnością skażonej natury,
że często wpadały w sidła czarta ciała i wiele złego popełniły.
Na wynagrodzenie za mnóstwo grzechów ich, ofiaruję Ci chwalebne zwycięstwo Syna Twego nad światem i czartem, wszystkie prace i trudy Najświętszego życia Jego, gorzka Mękę i śmierć Jezusa.

Ale zbaw nas ode złego.

Ojcze Miłosierdzia!. Przez zasługi Ukochanego Syna Twego, wybaw proszę dusze wiernych zmarłych od wszelkiego złego, od boleści i kary, od mąk i katuszy, a wprowadź je do Królestwa chwały Twojej, do oglądania i posiadania Ciebie na wieki.

Amen

- Święta Mechtylda

W komentarzach można umieszczać swoje intencje.

11 komentarzy:

 1. Boze wejrzyj na moja mamusie Stefanie babcie Stefanie ojca Kazimierza braci Jana i Mariana prosze wejrzyj na nich laskawym okiem blagam odpusc im jesli nie spelnili na ziemi oczekiwan ale prosze przyjmij ich niech ogladaja Twoj majestet corka Halinka

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże dopuść do oglądania twoje światłości moich bliskich zmarłych Tatę Krzysztofa ,dziadka Romana IMariana babcię erikę ciocię chrzesną Danutę bliskich wujkOw ciocie i pradziatków
  Wieczny odpoczynak radz im dać Panie

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko Boża z żalem i tęsknotą myślę o bliskiej mi Mamie , która Pan Bóg powołał do siebie. Tak szybko opuściła ten świat. Bardzo mi jej brak . Dziś dziękuję Ci za miłość, którą mnie darzyła,za pokój jaki roztaczała wokół siebie, za dobro, które swymi rękami siała. Pragnę prosić Ciebie Maryjo wstaw się za Nią , by nic nie zginęło z jej życia ukończonego życia ziemskiego, aby rzeczy , w których była wielka miały swoją wymowę także teraz , kiedy nie ma Jej pośród nas. Maryjo uproś u Syna Swego , aby żyła dalej wśród Świętych i Błogosławionych. prosi córka Danuta

  OdpowiedzUsuń
 4. Wieczny odpoczynek radź im dać Panie, a Światłość Wiekuista niech im świeci na wieki wieków Amen. W intencji kochanego taty Adama Miłka, którego Bóg powołał do siebie ( dla mnie zdecydowanie za szybko) Panie okaż mu łaskę wiecznego zbawienia wraz ze zmarłymi Ewą, Szczepanem, Jadwigą Miłek. córcia

  OdpowiedzUsuń
 5. W intencji moich kochanych Rodziców- śp. Zdzisława zm. 28.12.2012r. i śp. Jadwigi zm. 14.11.2002r.
  Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.
  Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.
  Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.
  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Boże Jedyny Najukochańszy Proszę o miłosierdzie dla Duszy mojego Taty - Ryszarda , który odszedł nagle w dniu 30.06.2012 r. w wieku zaledwie 60 lat . Proszę Cię i łaskę dla niego . Pozwól mu oglądać Twoje Boskie Oblicze . Amen

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Jezu obdarz rodziców łaską nieba..

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Jezu przyznaj się do moich Rodziców przed Ojcem oraz za wszystkimi, którzy potrzebują tej modlitwy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Boze otworz brame Nieba dla mojego ukochanego ojca i pozostalych zmarlych czlonkow rodziny, przebacz Im wszystkie grzechy i pozwol im cieszyc sie zyciem wiecznym...

  OdpowiedzUsuń
 10. PRZYTUL NAJDROZSZY JEZU MEGO SYNKA PRZEMKA DO TWOJEGO SERCA....BŁAGAJACA MATKA

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Jezu,przyjmij do Królestwa Niebieskiego moich zmarłych Rodziców i daj im wieczny odpoczynek.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do umieszczania swoich intencji i do wspólnej modlitwy.