Modlitwa o uzdrowienie
Panie Jezu: ja jestem tym ślepcem. Dałeś mi życie i wzrok przy Chrzcie, ale przez pewien wypadek zwany grzechem straciłem go. Nie widzę. Nikt nie może mnie uleczyć. Ale Twoje słowo doprowadziło mnie do Ciebie. Nie miałem siły przyjść, ale zlitowałeś się nade mną i zawołałeś mnie na tę drogę tak piękną.

Jezu, nie widzę Ciebie, ale słyszałem, jak inni o Tobie mówili. Słyszałem Cię już nawet, ale chcę Cię zobaczyć. Uczyń ze mną to samo, co ze ślepym z Betsaidy. Ty jesteś ten sam wczoraj, dzisiaj i zawsze i masz tę samą moc, by nas zbawić. Możesz to zrobić jeszcze raz. Zmiłuj się nade mną.

Weź mnie za rękę. Odłącz od wszystkiego innego. Chcę być tylko z Tobą. Tu jestem. Chcę być prowadzony przez Ciebie. Wiele razy zdarzało się, że dawałem rękę innym, aby pomogli mi iść przez moje życie: - niejeden wprowadził mnie w błąd; - inni - zmęczeni, pozostawili mnie; - ktoś, dając mi rękę, jednocześnie podstawił mi nogę; - jeszcze ktoś był równie ślepy jak ja i upadliśmy obaj.

Dlatego Panie, nie mam ochoty dawać nikomu ręki. Boję się zawierzyć całkowicie, na ślepo. Zawsze daję się z zastrzeżeniami, stopniowo. Obawiam się, że to samo zdarzy mi się jeszcze raz.

Ale dzisiaj jest inaczej: pokładam całą moją ufność w Tobie. Bezwarunkowo. Zaprowadź mnie dokąd zechcesz, jeśli tylko będę szedł za Twoją ręką. Chcę być z Tobą, nieważne gdzie. Chcę doświadczać, że jestem prowadzony przez Ciebie.

Zaprowadź mnie na bok, daleko od innych, nawet daleko ode mnie samego. Wysłuchaj mnie osobiście. Ty wiesz, że potrzebuję specjalnego leczenia.

Ze swej strony zostawiam wszystko za sobą nawet moje własne uzdrowienie. Jedyne, co jest dla mnie ważne, to być z Tobą. Powierzam się w pełni Tobie. Tylko Ty jesteś ważny w moim życiu.

Chcę Panie, tak jak ślepy, odczuć, że Ty mnie kochasz, nie gorszysz się moimi grzechami ani nie boisz się moich słabości.

Ty jesteś lekarzem, który umie dbać o mnie zgodnie z moimi potrzebami. Pocałuj mnie. Spraw, abym czuł, że zbliżasz się do mojej choroby, że nie budzi w Tobie wstrętu to, czym jestem, i że mnie kochasz właśnie w tym obszarze, w którym najmniej podobam się innym.

Włóż Twoje ręce na mą głowę. Spraw abym odczuł, że Cię interesuję taki, jaki jestem, cały, bez wyjątku. Wiem, że Ty kochasz chorego, grzesznika. Ja jestem pierwszym i największym grzesznikiem, Panie Jezu. Ale wiem, że Ty jesteś zdolny mnie uzdrowić; że tam, gdzie obfituje nędza, jeszcze bardziej obfituje Twoja łaska.

Uzdrów mnie z tego wszystkiego, co nie pozwala mi widzieć Cię takim, jakim jesteś: widzieć świat takim, jakim go uczyniłeś, widzieć innych tak, jak chciałbyś, bym ich widział, widzieć mnie samego, jak Ty mnie widzisz.

Uwolnij mnie od moich niepokojów i strachów, od moich kompleksów, podejrzeń i niedowierzań.

Znasz źródło wszystkich moich bólów, kompleksów i problemów. Weź mnie całego i uczyń ze mną, co zechcesz.

Jezu, zbliżyłeś się do mojej choroby. Interesuje Cię nie tylko chory, ale również choroba. Ty okazujesz miłość dokładnie tam, gdzie jej potrzeba. Ty wypełniasz miłosierdziem pustkę mego życia. Ty uzdrawiasz serca strapione i bandażujesz rany.

Ulecz mnie z mojej ślepoty. Ty ją znasz i wiesz, jaka jest. Ulecz mnie także fizycznie, Panie. Ty uleczysz nie tylko duszę, ale również ciało.

Pokazuję Ci moje dolegliwości i choroby. Włóż na mnie swoje ręce. Dotknij mnie. To wystarczy, a będę całkowicie zdrów. Uczyń to Panie przez miłość, jaką masz dla mnie. Ty masz wszelką władzę na niebie i na ziemi. Wierzę, że wszystko jest możliwe. Dla Ciebie nie ma chorób trudnych do uzdrowienia. Dla Ciebie wszystko jest łatwe.

Panie, teraz kładę w Twoje ręce całe moje życie, szczególnie mój grzech. Zostawiam w tych rękach przebitych dla miłości to, co mam i czym jestem.

Składam Ci cały świat, rzeczy materialne: pieniądze, siłę i pracę, moją rodzinę: żonę (męża), dzieci, rodziców i teściów. Tych, którzy mnie obrazili, tych, którym zazdroszczę, na których nie mogę patrzeć, albo z którymi nie mogę rozmawiać.

Panie, czasami widzę Ciebie jedynie jako drzewo. Uzdrów mnie.

Widzę Cię jako pasy bezpieczeństwa w samochodzie, których używam tylko w sytuacjach niebezpiecznych. Jesteś jedynie na pewne chwile i pewne prędkości.

Uważam Cię za drzewo, które mi daje cień i żywność. Widzę Cię tylko jako drzewo służące mi za ozdobę w domu wobec mych przyjaciół, przy wizytach. Jesteś czasem jak drzewo, którego nie traktuję osobowo. Uzdrów mnie ze sposobu, w jaki Cię widzę.

Innych też widziałem wiele razy jedynie jako drzewa:

Drzewa, których szukam, by wyciągnąć z nich jakąś korzyść. Drzewa, które nie interesują mnie jako osoby, ale jako zwykłe narzędzia produkcji, dla mojego osobistego zysku. Drzewa, które mi służą i jeśli im daję wodę, nawożę i dbam o nie, to zawsze w celu wyciągnięcia większego zysku. Kobiety, w których czasami widzę tylko zewnętrzną piękność. Mężczyzn, tylko z ich majątkiem...

Panie, także na siebie patrzę wiele razy jak na drzewo.

- Nie cenię siebie jako osoby, tylko jako kogoś, kto po prostu musi robić pewne rzeczy. - Czuję się zobowiązany i zmuszany pod wieloma względami. - O mojej wartości decyduje tylko to, co robię, a nie - czym jestem.

Naucz mnie bym kochał siebie samego, szanował siebie i doceniał siebie Tak, jak Ty postępujesz ze mną. Teraz Panie, chcę przedstawić Ci moją najcięższą chorobę; mój największy grzech, który wyrządza mi najwięcej szkody i najbardziej rani. Ty go znasz. Ja także. Jeszcze dziś chcę, by pozostał znany tylko nam.

Tak jak nałożyłeś ręce na oczy ślepca. Użyczam Ci moich rąk, abyś mi je położył na moje oczy (tu zakrywa się oczy rękami).

Chcę widzieć wszystkich ludzi poprzez Twoje ręce. Byłem dla nich ślepy, ale z Twoimi rękami na mych oczach mogę ich widzieć tak, jak Ty ich widzisz, kochać ich, jak Ty ich kochasz, przebaczać im, jak Ty im przebaczasz, mówić do nich tak, jak Ty do nich mówisz.

Chcę widzieć ich poprzez Twoje rany, przez otwory w Twoich dłoniach, przebitych dla miłości, miłości, z której wydałeś samego siebie.

Panie, naucz mnie widzieć z daleka. Abym szukał nie tylko swoich interesów. Rozszerz mój świat. Abym nie zamykał się w sobie samym, ale był zdolny patrzeć na innych i biec ku nim.

Abym w dniu ostatecznym, kiedy zbadasz moją miłość, mógł usłyszeć Twój sąd: "Chodź, błogosławiony Mego Ojca, bo byłem głodny, a dałeś mi jeść, byłem spragniony, a dałeś mi pić, byłem nagi, a przyodziałeś mnie, w więzieniu, a odwiedziłeś mnie".

Panie, wiem, że oświeciłeś moje życie Twoim Słowem. Ty nie tylko podałeś mi rękę, aby pomóc mi iść. Również wzmocniłeś moje nogi i otworzyłeś mi oczy. Teraz jestem odpowiedzialny za każdy krok. Dzięki, że uzdolniłeś mnie, abym przezwyciężył wszystkie przeszkody, nie mam wymówek, aby zrzucać na kogoś innego winę za moje upadki. Jestem odpowiedzialny za moje życie.

W komentarzach można umieszczać swoje intencje.

46 komentarzy:

 1. Panie mój bardzo Cię proszę jeżeli taka jest Twoja wola o pomoc w schudnięciu, zrzuceniu tej dużej nadwagi, żebym pozbyła się brzucha, tych wszystkich fałdek tłuszczu i odzyskała dawną sprawność. Chciałabym jeszcze chodzić po górach, chodzić na długie spacery bez zadyszki i bólu.
  Dziękuję Ci Panie za Twoją opiekę i wszystkie dary. Amen.
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Boże błagam uwolnij mnie od panicznego lęku i strachu przed wizytą u lekarza ,dodaj mi odwagi i siły ,abym umiała się z tym zmierzyć .

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Boże proszę o pomoc dla Karola aby wybudzić go ze śpiączki mózgowejimógł wrócić do pełni sił i zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Boże dziękuje Ci za moją rodzinę. Spraw w swej dobroci, aby dzieci i wnuki na nowo poznały Ciebie i Twoją nieskończoną dobroć. Umacniaj ich i chroń od złego

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Boże dziękuje Ci za moją rodzinę. Spraw w swej dobroci, aby dzieci i wnuki na nowo poznały Ciebie i Twoją nieskończoną dobroć. Umacniaj ich i chroń od złego

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Boże uwolnij moja rodzinę od zlorzeczen,okrutnych myśli ,zawiści i zlorzeczenstwa oraz zazdrości ,ponieważ jest bardzo za gubiona i daleka od Ciebie.Amen.

  OdpowiedzUsuń
 7. Boże kochany z całego serca proszę Cie o zdrowie dla mojego Andrzejka, daj mu siły do walki z chorobą, spraw aby ten trudny czas już się skończył, aby każde wyniki z rezonansu były dobre. Boże bądż przy nas w każdym momencie naszego życia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie ulecz mnie moja mamę i całą rodzinę. Daj mi zdrowie i przemien moje życie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Jezu!Prosze Cie goraco o mooje zdrowie a najbardziej blagam Cie daj zdrowie I prawidlowy rozwoj umyslowy dla mojego wnuczka,any badania ktote ma miec robione we srode wyszly prawidlowe.Jezu pomoz,niech sie stanie wols Twoja.Panie Jezu tu wiesz najlepiej.Jezu pomoz Nam.Jezu ufam Tobie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najdrozszy Jesus!Dziekuje Ci za otrzymane laski izdrowie.prosze Cie miej w opiece moja rodzine szczegulnie blagam serdecznie o zdrowie dla wsxystkich,zgode w rodzinach moich dzieci,trwalosc ich malzenstw.Czuwaj bad nami codziennie.

   Usuń
 10. Boże proszę uzdrów Tomka i Macieja. Boże proszę pomóż mi.Ja już nie wiem co robić . Tylko ty możesz nam pomoc. Tylko w Tobie nadzieja, Boże proszę pomóż .

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki ci Boże za otrzymane laski. Proszę o zdrowie dla Macieja i Tomka.I zdrowie dla mojej siostry. Wiem ze to działa. Nie opuszczaj nas. Ty się tym zajmij Boże. Pobłogosław tym dzieciom. Boże tyle zła jest na świecie i w naszej rodzinie. Ale ty wszystko możesz.Ty wiesz najlepiej ze pobłądziliśmy. I tyle nieszczęść nas spotkało. Boże ratuj nasza rodzinę. Proszę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie Jezu ulituj sie nad Adasiem chorym na autyzm.Prosze o mowe i rozwoj umyslu dla niego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie Jezu dziękuję Ci za wszystko co mi dajesz każdego dnia,uzdrawiasz i dajesz siły żeby przychodzić do Ciebie na Eucharystię i posilać na drodze do wieczności.Proszę daj Jurkowi siły żeby mógł być jutro na odnowie W Duchu św.u Twojej i naszej mamy.Umocnij go w wierze i uzdrów fizycznie i duchowo.Mateńko bądź z nami i uproś potrzebnych łask proszę Cię Kazia.
  U

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Jezu dopomóz mi w mojej chorobie.Daj siły .

  OdpowiedzUsuń
 15. Panie Jezu proszę Cię o uzdrowienie mnie z lękow i depresji oraz z nałogu palenia papierosów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Завтра у Саши операция, помоги, Боже, чтоб прошла хорошо и Саша поправилась!

  OdpowiedzUsuń
 17. Proszę o modlitwę w intencji zdrowia i prawidłowego rozwoju dla wnuczka Antoniego. Panie obdarz go mądrością, spokojem i radością i spraw aby wyrósł na mądrego i dobrego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 18. Proszę o modlitwę za mojego syna Dawida, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Boże proszę uzdrów Dawidka. Tylko Ty możesz pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 19. Panie Jezu dziękuję Ci za choroby które teraz uleczasz i uzdrawiasz.Wiem że ty najlepiej wiesz co jest dla mnie najlepsze i masz dla mnie jakiś plan.Dlatego Zajmij się Tym.Bądź wola Twoja.Daj mi siły i wytrwałości.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziękuję Ci za dar pracy z uzdolnionymi dziećmi. Proszę by następne dzieci rodzice przyprowadzali radośnie do nas.Boże proszę o wspomożenie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziekuje z calego serca za wszystko co mnie spotyka, prosze Boze moj kochany o uwolnienie od dziadka od wszelkich moich grzechow do ktorych mam sklonnosc,jesli jest to Twoja wola prosze o uzdrowienie mnie z torbieli jajnika i wszystkich lęków ktore miewam, oddaje Tobie w opieke cale moje zycie , moją corke , jej chlopaka i cala moja rodzine, nie chce isc po omacku i dalej po swojemu, prowadz mnie moj kochany tatusiu, Bog zaplac.

  OdpowiedzUsuń
 22. Dziekuje z calego serca za wszystko co mnie spotyka, prosze Boze moj kochany o uwolnienie od dziadka od wszelkich moich grzechow do ktorych mam sklonnosc,jesli jest to Twoja wola prosze o uzdrowienie mnie z torbieli jajnika i wszystkich lęków ktore miewam, oddaje Tobie w opieke cale moje zycie , moją corke , jej chlopaka i cala moja rodzine, nie chce isc po omacku i dalej po swojemu, prowadz mnie moj kochany tatusiu, Bog zaplac.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jezu Miłosierny proszę o zbawienie Duszy męża a nam udziel siły w życiu

  OdpowiedzUsuń
 24. Jezu Drogi...daj zdrowie mojej siostrze, mamie i mi...Ufam Tobie! Wierzę, że usłyszysz moje modlitwy...Jesteś Wielki, Miłosierny...zawsze Mi pomagasz...i tym razem, proszę...pomóż!

  OdpowiedzUsuń
 25. Боже, милый! Сын заболел, а ему скоро ехать назад в универ....дай ему здоровья!!! Умоляю!!! Пусть лучше я буду болеть!
  Помоги! Прошу! Услышит и помоги!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Panie Jezu,wybacz mi moje winy.Nie chcę już dłużej żyć w kłótni,przeklinaniu,obrażaniu,nie chcę być raniona i ranić,nie chcę żyć w ciągłym stresie.Odmień serce bliskiej osoby,spraw żeby znów była tą osobą sprzed lat.Błagam,pomóż mi Jezu.Oddal moją samotność i rozpacz,pozwól spotkać prawdziwą miłość,wierność,szacunek radość i spokój.Chroń nas i nasz dom od wszelkiego zła teraz i w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 27. Боже, милый...мне плохо и страшно...помоги...
  А еще одари здоровьем всех тех, кого я люблю и уважаю...а так же дай здоровье Марине и ее малышу.

  OdpowiedzUsuń
 28. Panie Jezu, dziękuję za wszystko co do tej pory otrzymałam , dziękuję,że sprawiłeś,że tata przeżył zawał,dziękuję że sprawiłeś że stanęłam na nogi po rozodzie. Tyle razy mi pomogłeś, nie zostawiłeś mnie a ja ciągle tego nie doceniałam. Błagam nie opuszczaj mnie i mojej córki w tej chwili. Proszę spraw by wyzdrowiała,jest taka młoda jeszcze i tyle ma planów i marzeń. Proszę spraw by wyzdrowiała.

  OdpowiedzUsuń
 29. Przeziębił się syn, a przed nim bardzo ważny występ. Obdarz go zdrowiem i pomóż jak najlepiej wystąpić! Szczerze wierzę, że mnie usłyszysz i pomożesz mu.
  O to Cię błagam miłosierny Boże!!!

  OdpowiedzUsuń
 30. Matenko
  blagam o pomoc w rozwiazaniu wszystkich problemow mojego zycia i mojej rodziny,o zalatwienie pracy cha?upniczej,wyjscia z trudnej sytuacji finansowej,o wyjscie corek z domu dobrych dla nich partnerow,niech za?oza rodziny i maja dzieci,niech corka za?ozy firme i ma duzo pracy,daj jej si?y i niech sie nie poddaje tylko spe?nia swoje marzenia,
  a ja zebym dosta?a pomoc od moich rodzicow, wygranie w totolotka co da za?atwienie spraw finansowych,si?y na kazdy dzien i spokojne dni bez obaw i strachu, niech zaczniemy zyc w spokoju ,
  blagam Matko pomoz prosi Ela

  OdpowiedzUsuń
 31. Matenko
  blagam o pomoc w rozwiazaniu wszystkich problemow mojego zycia i mojej rodziny,o zalatwienie pracy cha?upniczej,wyjscia z trudnej sytuacji finansowej,o wyjscie corek z domu dobrych dla nich partnerow,niech za?oza rodziny i maja dzieci,niech corka za?ozy firme i ma duzo pracy,daj jej si?y i niech sie nie poddaje tylko spe?nia swoje marzenia,
  a ja zebym dosta?a pomoc od moich rodzicow, wygranie w totolotka co da za?atwienie spraw finansowych,si?y na kazdy dzien i spokojne dni bez obaw i strachu, niech zaczniemy zyc w spokoju ,
  blagam Matko pomoz prosi Ela

  OdpowiedzUsuń
 32. Panie Boże proszę Cię o uzdrowienie mojego syna Witka. Jeśli jest taka Twoja wola zabierz od niego tą ciężką chorobę, niech znowu cieszy się życiem i zdrowiem, błagam całym sercem mama

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Jezu proszę o zdrowie dla synka Bartosza który ma poważna chorobę serca .Oby raz na zawsze opuściły nas choroby genetyczne.Abym wróciła do pełnego zdrowia.Miej moje dziecko pod swoimi skrzydłami .Mama

   Usuń
 33. Panie Boże błagam Cię o zdrowie dla mojej Mamy. Aby wyniki badań na ktore oczekujemy okazały się dobre. Z całego swojego serca o to proszę. Córka.

  OdpowiedzUsuń
 34. Panie Boże dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 35. Panie Boże z całego serca dziękuję!!!

  OdpowiedzUsuń
 36. Panie Boże błagam Cię o uzdrowienie oczka mojej córeczki. Z całego serca o to proszę.

  OdpowiedzUsuń
 37. Proszę Maryję aby wstawiała się za moją siostrą Elżbietą o miłosierdzie nad jej grzechami, o zdrowie psychiczne i wyrwanie z cierpień depresyjnych,uwolnienie od lęków i przylgnięcie do Jezusa. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 38. Panie Boże błagam o zdrowie dla moich ukochanych dzieci. Wierzę Jezu Ufam Tobie

  OdpowiedzUsuń
 39. Боже милосердный! Очень прошу, одари здоровьем моих сыновей и мужа! Верю и надеюсь на Твою поддержку и помощь!

  OdpowiedzUsuń
 40. Panie Boże matko Boska sw Rito i wszyscy swieci proszę was bardzo o uzdrowienie mojego syna Bartosza o to by nie cierpiał zachorowal na raka kosci wiem i wierze ze z tego wyjdzie za pomoca modlitwy wiary nadzieji i milosci prosze wstawcie sie za niego prosze zrozpaczona mama...

  OdpowiedzUsuń
 41. Panie Boże proszę Cię o całkowite uzdrowienie mojej mamy Leokadii po przebytym udarze oraz wszystkie potrzebne łaski dla mamy

  OdpowiedzUsuń
 42. Panie Boże proszę o uzdrowienie Zbysia. Spraw aby torbiel okazała się nie zlosliwa. Jezu ufam Tobie i proszę Ty się tym zajmij. Dziękuję za wszystkie laski i proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 43. Panie Jezu,proszę o zdrowie i odzyskanie sprawności.Proszę,zajmij się tym.

  OdpowiedzUsuń
 44. Боже милосердный! Пусть свершится чудо и Алена получит хорошие результаты анализов! Дай ей здоровья!!! Поддержи и успокой маму!!! И мне, грешной, дай здоровья и помоги быть спокойнее

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do umieszczania swoich intencji i do wspólnej modlitwy.