Kochaj Mnie teraz...

     Znam twoją nędzę, twoje zmagania, twoją słabość i choroby, twoje przygnębienia, i mimo to mówię ci: Daj mi twoje serce, kochaj Mnie będąc takim, jaki teraz jesteś!
Jeśli będziesz czekać, aż staniesz się aniołem, by powierzyć się miłości, nigdy nie będziesz Mnie kochać. Nawet jeśli często popadasz w grzechy, nawet jeśli jesteś zbyt leniwy, aby coś w sobie zmienić - kochaj Mnie! Kochaj Mnie teraz, bez względu na stan, w jakim się znajdujesz, w zapale czy też w oschłości, w wierności czy w niewierności.

     Kochaj Mnie teraz. Pragnę miłości twego biednego serca. Jeśli będziesz czekać, aż staniesz się doskonały, by Mnie pokochać, to nigdy nie będziesz Mnie kochać. Czyż Ja nie mogę przemienić każdego ziarenka piasku w jaśniejącego czystością anioła, pełnego szlachetności i miłości? Czyż nie mógłbym jednym aktem powołać z nicości tysięcy świętych? Czyż nie jestem wszechmocny? A jeśli pragnę wybrać raczej twoją biedną miłość?

     Moje dziecko, pozwól, bym cię kochał. Chcę twego serca. Pragnę cię ukształtować, ale na razie, czekając na to, kocham cię takiego, jaki jesteś i pragnę, byś teraz Mnie kochał. Pragnę ujrzeć, jak z dna twojej nędzy wypływa miłość. Kocham w tobie wszystko, aż po twoją słabość i pragnę, aby z twojego ubóstwa wznosił się stale ten okrzyk: Panie, kocham Cię! Dla Mnie liczy się śpiew twego serca. Czy potrzebuję twojej wiedzy lub zdolności? To nie cnót i zasług chcę od ciebie; gdybym cię nimi obdarzył, jesteś tak słaby, że zaraz popadłbyś w pychę.

     Mogłem przeznaczyć cię do wielkich rzeczy, ale nie - ty będziesz sługą nieużytecznym. Zabiorę nawet tę odrobinę, którą posiadasz - bo stworzyłem cię do miłości. Miłość sprawi, że wszystko inne będzie ci przydane, bez twojej troski. Staraj się tylko, aby chwilę obecną wypełnić miłością. Dziś stoję u drzwi twego serca i pukam jak żebrak - Ja, Pan panów. Pukam i czekam; pospiesz, by Mi otworzyć. Nie mów wciąż o swojej nędzy. Tym, co rani Moje Serce, jest twój brak ufności.

     Chcę, abyś myślał o Mnie w każdej godzinie dnia i nocy; pragnę, abyś czynił nawet najmniejsze rzeczy z miłością. Kiedy trzeba ci będzie cierpieć, dam ci siłę, ale pamiętaj: Kochaj Mnie teraz. Nie czekaj na to, aż staniesz się święty, by oddać się miłości - bo inaczej nigdy nie będziesz Mnie kochać.

24 komentarze:

 1. Kocham Cie Panie i dziekuje za to ze mimo wszystkich moich ulomnosci, przebaczasz mi moje grzechy i zawsze jestes ze mna. Tak bardzo Cie potrzebuje, potrzebuje doswiadczania Twojej obecnosci o moj najmilszy Panie w trudach dnia codziennego.
  Kocham Ciebie Panie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę Jezu o zdrowie dla Małgorzaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham Cie o najslodszy Jezu i prosze Cie badz ze mna w kazdej minucie mojego zycia.
  Dziekuje ze mimo moich niedoskonalosci nie opuszczasz mnie... ciagle jestes ze mna.
  Przepraszam ze czasami przez swoje wygodnictwo .... zaniedbuje Ciebie o moj najukochanszy Panie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham Cie o moj Panie i prosze Ciebie o opieke nade mna i moja rodzina. Prosze dodaj mi sil i wybacz ze czesto zapominam o Tobie

  OdpowiedzUsuń
 5. Prosze o wzmocnienie mojej wiary, zeby kazda minuta mojego zycia wypelniona byla miloscia do Ciebie Panie!

  dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham Ciebie Jezu z całego serca, ale przepraszam, że czasem o tym zapominam, ze daję się ponieśc smutkowi, niepotrzebnym żalom i troskom, że nie odpowiadam żarliwie na Twoją miłość, że jestem grzeszna. Przychodź do mnie Jezu, moje serce należy do Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko Boża wyproś mi łaski i błogosław.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję Ci Panie za Twoją miłość, za Twoje miłosierne serce.... przygarnij mnie do siebie i dodaj siły, zdrowia, energi, mądrości do życia.. spraw abym odzyskała radość życia, żebym żyła chwilą obecną i radowała się i doceniała to co posiadam.
  Kocham Cię Panie i proszę bądź ze mną w każdej minucie mojego życia.
  Jezu ufam Tobie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Maryjo proszę o zdrowie o błogosławieństwo na każdy dzień.

  OdpowiedzUsuń
 10. Matko Boża proszę o zdrowie i o wszelkie łaski.

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko Boża proszę o wszelkie łaski dla mnie i miej mnie pod swoja opieką.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kocham Ciebie Panie Jezu z calego mojego serca, przepraszam za wszystkie grzechy moje, prosze wybacz mi i przygarnij mnie do swojego milosiernego serduszka.
  Amen

  OdpowiedzUsuń
 13. Proszę o modlitwę o zdrowie dla mamy i dla mnie oraz o Boże błogosławieństwo na każdy dzień.

  OdpowiedzUsuń
 14. Matko Boża błogosław mnie i rodzinę i miej nas pod swoją opieką.

  OdpowiedzUsuń
 15. Panie Jezu! Kocham Cię i wierzę, że tylko Ty mnie możesz uzdrowić i nie opuścisz mnie. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie.. Codziennie staję przed Tobą, prosząc Cię o miłość od tego, którego ja tak bardzo kocham.. Daleś mi go poznać, teraz nie potrafię bez niego żyć.. Proszę, błagam z całego serca żeby on wrócił do mojego życia bo właśnie to życie chce z nim spędzić.. Teraz wiem, że moje życie bez niego nie ma sensu i jestem już na skraju załamania.. Nie potrafię już tak dalej żyć, nie potrafię.. Jest mi tak ciężko, czy Ty tego nie widzisz? Tak bardzo cierpię i nigdy tak nie cierpiałam.. Chcę się stać Panie lepszym człowiekiem, chcę być lepsza przy Nim.. Panie Boże błagam pozwól mi z Nim być.. Nigdy nie prosiłam Cię Panie o wiele.. teraz błagam pozwól mi z nim być.. Błagam.. Nie wiem ile jeszcze wytrzymam w samotności.. Proszę pozwól mi być z Bartkiem..

  OdpowiedzUsuń
 17. Prosze, pozwoł mi o Nim zapomniec, bo mnie rani, bo ja czuje, a on udaje, ze nie zna. nie wierzylam, ze w tak błahy sposb mozna kogos rozkochac.pomoz mi Bpze o nim zapomniec, a raczej abym nauczyla sie traktowac go tak, jak on traktuje mnie.nie chce poznawac zlych ludzi, nie chce cierpiec. prosze, stawiaj na mojej drodze tylko ludzi o uczciwych zamiarach

  OdpowiedzUsuń
 18. Panie Jezu dopomoz mi prosze otworzyc drzwi mojego serca i calkowicie zaufac Twojemu Milosierdziu.Badz ze mna Panie kazdego dnia,w kazdej sekundzie mojego zycia.Pozwol mi czuc Twoja bliskosc.Wypelnij moje serce Twoja miloscia,abym umiala przebaczac.Bron mnie Panie od zasadzek szatana i przyjdz z pomoca kiedy Cie wolam.Badz uwielbiony Panie w Trojcy Przenajswietszej.Badz wywyzszony i wyslawiony,Jezu moj i Krolu.KOCHAM CIE !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 19. Boże przepraszam Cię za swoje grzechy czynu, słowa i myśli. Kocham Cię. Proszę o uzdrowienie ciała, czystość myśli i nieśmiertelność duszy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Jezu, oddaję Ci moje serce, moje bolące myśli i proszę przemień je Twoją Miłością.
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 21. KOCHANY PANIE JEZU...ja właśnie czesto przepraszam Cię za to,że wciąż za mało Cię kocham.Teraz żyje w grzechu ciężkim i choć codziennie przepraszam Cię za to,wiem ,że to za mało.
  Powiedziałeś: "Pragnę miłości twojego biednego serca".PRZYJMIJ WIĘC BOŻE MOJĄ NIEDOSKONAŁĄ MIŁOŚĆ I PROSZĘ NAUCZ MNIE KOCHAĆ CIĘ MIŁOŚCIĄ WIELKĄ".
  BŁAGAM WYLECZ MNIE Z RAKA I SPRAW ABY OPERACJA,CHEMIA I RADIOTERAPIA POSKUTKOWAŁY. ZABIERZ ODE MNIE BÓL I DAJ MI SIŁE PSYCHICZNĄ ABY NIE PODDAĆ SIĘ.......BOŻE, CZY NIE PROSZĘ CIĘ O ZBYT WIELE?.??
  PROSZĘ OTOCZ OPIEKĄ CHRON OD NIESZCZĘŚĆ I CHORóB MOJEGO WNUSIA NIKODEMKA.ON TAKŻE CIĘ KOCHA SWOIM MALYM SERDUSZKIEM. AMEN

  OdpowiedzUsuń
 22. Panie Boże proszę o wyzdrowienie księdza Tomasza aby wyzdrowial wrócił aby ci nadal służyć i wspierał swoich parafian.Amen

  OdpowiedzUsuń
 23. Panie Jezu proszę o uwolnienie mnie od wszystkich złych nawyków i wszystkich złych i agresywnych ludzi. Izwierzat. Proszę o szczęśliwego powroty do domu.

  OdpowiedzUsuń
 24. Boże przychodzę do ciebie jak dziecko które sobie nie radzi. Potrzebuje Twojej pomocy. Jeśli mi nie pomożesz to zginę. Boże wysłuchaj mnie Panie. Jezu zlituj się nad nam. Boże pomóż we wszystkich troskach moich.Daj mi zdrowie bym mogła pomoc innym. Boże zlituj się nad nami.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do umieszczania swoich intencji i do wspólnej modlitwy.