Modlitwa przed maturą - Modlitwa maturzysty

Przyjdź Duchu Święty,
otwórz moje serce i umysł na czas zdawania egzaminu dojrzałości.
Duchu Święty, potrzebuję Twojego światła,
które rozproszy mroki mojej niewiedzy,
oddali niepotrzebne lęki i pokusę nieuczciwości.
Duchu Święty,
spraw, by moja wiedza była rzetelna i użyteczna.
Niech nauka przyniesie radość i mądrość
odkrywania dzieł Bożych i Bożej miłości.
Duchu Święty,
zabierz egoizm i pychę,
bo wszystko, co wiem jest Bożym darem.
Duchu Święty,
orzeźwij moją duszę i umysł, gdy słabną siły i wola.
Duchu Święty, daj moc, pokój
i nie pozwól poddać się, gdy przyjdzie porażka.

Duchu Święty,
oddaję Ci całego siebie.
Chcę służyć moją wiedzą Tobie i braciom.

Przyjdź Duchu Święty

Amen.

Relaks, odprężenie tuż przed egzaminem


Weź kilka głębokich oddechów.
W czasie wdechu powiedz cicho:
"Przyjdź Duchu Święty, prowadź mnie"
A podczas wydechu powiedz cichutko:
"Zmniejsz to napięcie, przynieś mi pokój"
Modląc się tak możesz odczuć jak Duch Święty 

oddala napięcie z twojego ciała. 

W komentarzach można umieszczać swoje intencje.

51 komentarzy:

 1. Panie mój najmilszy, proszę Cię o opiekę i pomoc duchową w czasie mojej matury. Bądź zawsze ze mną i nie opuszczaj mnie.
  Pozwól mi zdać wszystko bez problemów.
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Boze badz zawsze ze mna. Dziekuje za wszystkie laski I blogoslawienstwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże przyjmij mojego syna do swojego królestwa , który opuścił mnie na zawsze, bądź mu ojcem tam w niebie.Jest mi tak ciężko , tak za nim tęsknię.
  Mama.

  OdpowiedzUsuń
 4. Boże, spraw aby moja córka urodziła kiedyś w przyszłości
  zdrowe i żywe dziecko,ponieważ niedawno utraciła synka.
  Bardzo się o to modle i proszę Cię Boże dopomóż,błagam Cię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Boże proszę Cię uzdrów moją córkę Katarzynę Z CHOROBY .

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie pomóż mi jutro zdać maturę z języka angielskiego . Proszę !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże ulecz moje serce z bólu,upokorzenia ,odrzucenia.Boże przebacz mi moje grzechy i daj mi łaskę Ducha Świętego .Proszę.

   Usuń
 7. Boze dziekuje za sile jaka mi udzielasz w walce w trudnych dla mnie teraz chwilach i prosze nie opuszczaj mnie i przebacz moje grzechy

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Boże proszę Cię o pomoc w zdaniu matury z matematyki

  OdpowiedzUsuń
 9. Boże, już 6 rok z rzędu próbuję się dostać na wymarzony kierunek - weterynaria. Pomóż mi podwyższyć wyniki z matury z chemii i biologii. Amen

  OdpowiedzUsuń
 10. Blagam panie, pomoz mi zdac mature z j angielskiego ;( Przepraszam za wszystkie chwile slabosci.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ejjj kurcze to z tymi wdechami działa, aż mnie ciarki przeszły po całym ciele :D.Super to :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Boże, pomoż mojej córce zdać pomyślnie maturę

  OdpowiedzUsuń
 13. Duchu Święty bądź ze mną w czasie matur abym je zdała. AMEN.

  OdpowiedzUsuń
 14. Duchu Święty proszę Cię z całego serca mego o zdrowie i długie jeszcze lata życia dla mnie, mojej mamusi, babci i mojego dziadziusia, a także abym zdała maturę i dostała się na studia. AMEN.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wspomóż mnie Duchu Święty przy egzaminach, i bym zdała je

  OdpowiedzUsuń
 16. Duchu Święty,Boże pokornie proszę Cię abym dobrze wykorzystał to czego się nauczyłem przez całą moją edukację na egzaminach maturalnych, szczególnie podczas rozszerzonej matematyki, geografii i podstawowej chemii.

  OdpowiedzUsuń
 17. Przyjdź Duchu Święty do mojego syna i prowadź go podczas egzaminów maturalnych i w całym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Duchu Swiety przyjdz podczas kazdego z moich egzaminow poczawszy od dzisiejszego a konczac na ostatnim egzaminie zawodowym w czerwcu. Pozwol mi przypomniec sobie wszystkiego czego sie nauczylam a co bedzie mi przydatne..oswiec mnie Swoim swiatlem w chwili zacmienia i prowadz przez czas trwania egzaminow. W Tobie pokladam ma ufnosc i zawierzam moja przyszlosc .Amen ;-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Proszę o modlitwę, o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych, rozpoznanie drogi życiowej i właściwy wybór kierunku studiów dla mojej córki Oli.

  OdpowiedzUsuń
 20. Duchu Święty przyjdź do Anety, rozjaśnij mroki niewiedzy, spraw jasność umysłu. Prowadź po zakamarkach wiedzy,oddal lęk i wprowadź spokój i rozwagę do Jej serca i umysłu podczas dzisiejszego egzaminu maturalnego. Natchnij Ją Duchu Święty i oświeć. Panie Jezu, Duchu Święty, Aniele Stróżu bądźcie przy Niej i prowadźcie dzisiaj podczas kolejnych egzaminów i przez cale życie. Panienko Najświętsza otocz Ją matczyną opieką. Janie Pawle II przyjacielu młodych ludzi wstawiaj się za moją córką do Ojca naszego w Niebie. Jezu ufam Tobie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Duchu Święty przyjdź do mojego syna Mikołaja wspomóż go w chwilach trudnych ,oddal od niego lęk i wprowadź spokój do jego serca i umysłu podczas całego egzaminu maturalnego .Amen.

  OdpowiedzUsuń
 22. Panie Boże, pomóż mi zdać jutro maturę z angielskiego, której się bardzo boję...Dziękuję...
  Proszę daj także zdrowie mojej rodzinie...

  OdpowiedzUsuń
 23. Panie Boże... Przepraszam Cię za chwile słabości w moim życiu i za wszystkie zwątpienia.. Wspieraj mnie podczas matur i egz zawodowych. Duchu Święty prowadź mnie. Wspomoż mnie w chwilach trudnych. Nie pozwól mi nigdy zapomnieć, że wszystko co mam jest mi dane od Ciebie... pomóż mi .. Amen. .

  OdpowiedzUsuń
 24. Panie Jezu jutro czeka mnie maturalna poprawka z angielskiego 26.08.2014 godz 9:00 Bardzo proszę Cię o pomoc jeśli możesz bądź jutro ze mną i ześlij na mnie łaskę Ducha Świętego. Zdaje sobie sprawę z tego że nie jestem przygotowany, brak mi sił ;( Wysłuchaj chodź jedną intencje dla której w tym roku pielgrzymowałem do Twej Matki. Matki Najświętszej na Jasnej Górze. Jezu Ufam Tobie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Przygotowuję się do matury, jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Proszę daj mi siłę i dar mądrości abym wytrwała w nauce zdała dobrze maturę i dostała się na wymarzoną medycynę bym mogła służyć pomocą innym ludziom. Matko Najświętsza, proszę wysłuchaj moje intencje dla których pielgrzymowałam w tym roku na Jasną Górę. Spraw aby stres związany z tegoroczną maturą, który odczuwam każdego dnia przeradzał się w siłę do nauki i pozytywne myślenie.Umacniaj mnie. Proszę pozwól na spełnienie się mojego marzenia.

  OdpowiedzUsuń
 26. Panie Jezu proszę pobłogosław mi przy egzaminach i całym życiu .Jezu Ufam Tobie.Dziekuje za wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 27. Kochana Matko proszę Cię o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych, abym się tak nie denerwowała i podeszła do nich ze spokojem.
  Wszystkie moje sprawy życiowe powierzam Ci w opiekę .
  Proszę Cię o pomoc w podjęciu ważnej decyzji życiowej oraz opiekę nad całą moją rodziną. Czuwaj nad nami .

  OdpowiedzUsuń
 28. Duchy święty proszę cię wspomoż mi w.zdaniu egzaminu maturalnego Oraz nie.opuszczaj mnie w.daleszj drodze do samodzielności. ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie. Amen

  OdpowiedzUsuń
 29. Panie Boże, proszę pomóż zdać mi dobrze maturę i dostać się na wymarzone studia. Dziękuję. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 30. Panie Boze prosze pomoz mi poradzic sobie z matura, badz przy mnie. Kocham Cie.

  OdpowiedzUsuń
 31. Panie Boże czuwaj nade mną podczas mojej matury, ześlij na mnie wiedzę, łaskę i siłę. Pomóż mi, w tych stresujących dla mnie chwilach. Bądź Pozdrowiony Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci. Amen

  OdpowiedzUsuń
 32. Panie Boże, proszę Cię abyś czuwał nade mną w czasie egzaminów maturalnych. W tych stresujących chwilach udziel mi pomocy i wsparcia,abym pomyślnie zdała wszystkie egzaminy. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 33. Panie Boże proszę Cię abyś czuwał nade mną przez w czasie wszystkich egzaminów maturalnych. Ześlij Ducha Świętego aby wspieral mnie w drążonym celu i ześlij na mnie Jego łaskę. Boże spraw abym mądrze wykorzystala swoja wiedze na maturze. Jezu ufam Tobie. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 34. Duchu Święty, czuwaj nad moją córką w czasie matury, pozwól ja zdać jak najlepiej, mama

  OdpowiedzUsuń
 35. Panie błagam weź mnie pod swoje skrzydła, daj mi natchnienie ducha podczas egzaminów i spraw żeby wszystko potoczyło się pozytywnie, maturzysta

  OdpowiedzUsuń
 36. Duchu Swięty proszę Cię o jasność umysłu i spokój na maturze dla mojej córki która za godzinę będzie ją pisać proszę Cię daj jej wewnętrzny spokój aby mogła to napisać mama Patrycji

  OdpowiedzUsuń
 37. Duchu Święty błogosław Oliwii i daj jej łaskę spokoju.Mama

  OdpowiedzUsuń
 38. Duchu Święty nie opuszczaj mojego syna w czasie matury , czuwaj nad nim w tym trudnych chwilach , pomóż mu i spraw żeby wszystko potoczyło się po jego myśli , pozwól mu ją zdać. Jezu Ufam Tobie. Amen

  OdpowiedzUsuń
 39. Niech spłynie deszcz błogosławieństw Twych Boże na mojego brata Jacka, by pomyślnie zdał egzaminy maturalne ze wszystkich przedmiotów, Duchu Święty oświecaj go. Aniele Stróżu czuwaj nad nim i pomagaj mu. JEZU, oddaję Ci w opiekę Jacka i jego maturę, TY się tym zajmij. DZIĘKUJĘ AMEN

  OdpowiedzUsuń
 40. Duchu Święty bądź przy moim mężu i pozwól zdać mu pomyślnie w tym roku maturę.

  OdpowiedzUsuń
 41. Panie Boże proszę Cię o to, abyśmy razem z moim chłopakiem byli razem do końca życia i za kilka lat stworzyli ciepły dom i kochająca się rodzinę. Chroń nas od wszelkich pokus.
  Duchu Święty pomóż mojemu chłopakowi zdać maturę, bądź przy nim w tym ważnym momencie jego życia.

  OdpowiedzUsuń
 42. Proszę tylko o spokój i otwarty umysł dla mojej córci w trakcie trwania matur. Proszę pobłogosław ją <3

  OdpowiedzUsuń
 43. Boże bądź ze mną w czasie matury, nie pozwól, bym się załamała, daj mi jasność umysłu, i uczciwość serca. Proszę Cię żebym zdała maturę! Dziękuję Ci Panie!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 44. Jezu Miłosierny, proszę ześlij Ducha Świętego na moją córeczkę zdającą maturę, wynagródź jej za poniesiony trud nauki, niech Duch Święty oświeci jej umysł i okryje ją swoją mocą i mądrością
  Jezu ufam Tobie!

  OdpowiedzUsuń
 45. Panie Boże, wspieraj moją ukochaną siostrę w trudach związanych z maturą i błogosław Jej. Spraw by uwierzyła we własne możliwości. Wynagrodź Jej lata nauki i zmartwień, spraw by została doceniona. Dopomóż Jej w chwilach słabości, niech Jej anioł stróż Jej nie odstępuje. Ześlij proszę na Nią Ducha Świętego by Ten Ją oświecił. Ufam Tobie Jezu!

  OdpowiedzUsuń
 46. Duchu Święty proszę Cię o jasność umysłu dla mojej córki Natalii,która jutro zdaje egzamin maturalny z chemii.Panie Jezu miej ją w Swojej opiece,by dostała się na wymarzone studia.Jezu Ufam Tobie-mama

  OdpowiedzUsuń
 47. Duchu Święty spraw abym zdała matury ustne z języka angielskiego i polskiego. Spraw abym nie dotknęły mnie chwile słabości i daj mi jasność umysłu. Tak mi dopomóż Bóg. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 48. Duchu Święty spraw abym napisała egzamin gimnazjalny na najwyższym poziomie i abym dostała sie do wymarzonego liceum w Lublinie. Powierzam Ci się w tym ważnym dla mnie czasie . Amen.

  OdpowiedzUsuń
 49. Duchu Święty, proszę Cię o pomoc na maturze dla mojego Syna Krzysztofa i w tym by dostał się na wymarzone studia prawnicze. Wspomagaj Go każdego dnia.Amen

  OdpowiedzUsuń
 50. Panie Boze , Matko Najswietsza i Duchu Swiety , zbliza sie moja matura blagam Was o to aby stres i niewiedza oposcily mnie . Prosze abym zdala ja ze wszystkich przedmiotow i abym dostala sie na wszystkie kierunki studiow na ktore bede skladac. Wierze w to ze mnie wysluchacie bo nigdy nie zostawiacie mnie samej . Ufam Wam . Amen

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do umieszczania swoich intencji i do wspólnej modlitwy.